Kuchnia fusion – przepisy i charakterystyka
Kuchnia fusion to połączenie różnych stylów kulinarnych z całego świata. Chociaż powstała w Ameryce, już w XVI wieku zaczęły się jej początki w związku z podróżowaniem Europejczyków. Jeśli nie boisz się eksperymentować, poznaj łatwe do wykonania przepisy. Jak wygląda polska kuchnia fusion? Czym właściwie jest? Jak przygotować panierowane kotleciki w płatkach owsianych?
Czym jest kuchnia fusion?
Przez kuchnię fusion rozumie się połączenie tradycji z kuchnią z całego świata. W ten sposób tworzy się zupełnie nową jakość. Dlatego warto zapoznać się z menu restauracji serwujących polską kuchnię fusion. W jej ramach miesza się różne składniki, smaki czy sposoby przyrządzania, jak również podawania. Kuchnia fusion narodziła się już w XIX wieku w wielokulturowej Ameryce. Wymaga doświadczenia, a także wyczucia. Jest szczególnie polecana dla osób znudzonych tradycyjną polską kuchnią lub lubiących eksperymenty kulinarne. Nierzadko stosuje się zawierające mniej kalorii zamienniki w przygotowaniu zwykle ciężkostrawnych dań.
Przeczytaj również: Kuchnia fusion i kuchnia molekularna, czyli kreatywność i oryginalność
Przepisy – kuchnia fusion
Oto przepis na kuchnię fusion. Na danie składają się panierowane kotleciki w płatkach owsianych. Wymagają przygotowania:
- Rurek z kurczakiem – w sosie pieczarkowym (1 opakowanie)
- Śmietany 12% - 200 mililitrów
- Pieczarek – 200 gramów
- Topionego sera – 1 sztuki
- Tartej bułki – 100 gramów
- Płatków owsianych – 100 gramów
- Jajek – 2 sztuk
- Mąki – 2 łyżek
- Oleju roślinnego – 600 gramów
- Przyprawy do mięsa – 1 łyżeczki
Podsmaż na patelni z olejem grzyby. Powinny być pokrojone w plastry. Dołącz sos z pieczarek o kremowej konsystencji. Dodaj do niego i rozmieszaj śmietanę. Zagotuj wszystko i dołącz topiony serek. Mieszaj tak, aby się rozpuścił i miał gęstą i kremową masę. Przenieś ją na wyłożoną papierem tackę. Ostudź, a potem pozostaw do zamarznięcia. Następnie pokrój na kwadraty (3 centymetry na 3 centymetry). Potem pokrój piersi z kurczaka w plastry. Następnie ułóż na folii i rozbij tak, aby otrzymać cienkie płaty. Zastosuj przyprawy do mięsa. Dodaj pokrojone wcześniej nadzienie. Zawiń do środka krawędzie kurczaka. W ten sposób stworzysz kwadraciki jak do kotletów. Panieruj przez mąkę i jajko. Na koniec pomieszaj w bułce tartej i płatkach. Nie zapomnij o smażeniu na oleju roślinnym, tak, aby się zezłociły.
Papryka z nadzieniem z bakłażanem
Do jej przygotowania potrzebne są następujące składniki:
- Papryki czerwone – 4 sztuki
- Bakłażan
- Ząbki czosnku – 3 sztuki
- Por
- Biała cebula
- Mielone mięso – 150 g
- Kasza kuskus – 3 łyżki
- Pomidory – 3 sztuki
- Ser żółty – 4-5 plastrów
- Przyprawy – pieprz i sól
- Olej
- Papryka faszerowana nadzieniem z bakłażanem
Na początek przygotowujemy papryki. Czyści się je, a potem usuwa końcówkę z ogonkiem. Następnie pozbywa się nasion. Bakłażana należy przekroić na pół i zapiec w piekarniku przez ok. 15 minut. Dzięki temu będzie łatwiej wyciągnąć miąższ. Na patelni rozgrzewa się olej i podsmaża na nim cebulę, czosnek i por. Kolejnym krokiem jest dodanie mięsa mielonego i doprawienie pieprzem ziołowym. Potem dosypuje się kaszę kuskus. Dodaje się pokrojone pomidory i miąższ z bakłażana. Następnie dusi się, aż kasza będzie miękka. Na koniec miesza się z siekaną natką pietruszki i nadziewa papryki. Zapieka się je przez 30 minut w 180 stopniach, pod koniec na każdą paprykę kładziemy ser żółty i zapiekamy aż się rozpuści.
Kuchnia fusion to dobre rozwiązanie dla osób, które szukają nowych doznań smakowych. Do innych pomysłów na danie zalicza się na przykład zupa z soczewicy z ananasem, sushi na słodko czy czekoladowe ganache z serem.
Podziel się
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana